Najpierw było słowo

I od słowa do słowa zaczęła się w pandemicznym 2020 roku pierwsza edycja Misji Piernik.

Najpierw pod kryptonimem Piernikowe Wymiany. W grupie znajomych wysyłaliśmy sobie nawzajem fantazyjne pierniki najróżniejszych kształtów, co by walczyć z nudą i ilozacją.

Przy okazji padł pomysł, żeby pierniki wysłać też do seniorów z łódzkiego DPSu. Bo przecież skoro pandemia gra na nerwach nam tutaj, to co musi się dziać tam.

Potem był lukier

I dużo zabawy i frajdy.

Reakcja w DPSie przerosła nasze oczekiwania. Dostaliśmy zdjęcia, relacje, podziękowania. Mnóstwo dobrych emocji po obu stronach.

(proszę zwrócić uwagę na piernikowego Golfa GTI)

A potem zakasane rękawy

Na Święta 2021 ruszyła pełnoprawna edycja Misji Piernik.

Piernikowa frajda trafiła do 625 seniorów z 11 Domów Pomocy w całej Polsce. To, jak chętnie angażowali się w akcje ludzie z całej Polski było totalnie niesamowite.

W 2022 wysłaliśmy paczki do 2005 osób - tym razem nie tylko tych w DPSach, ale też tych w kryzysie bezdomności ze schronisk czy przytułków. Zobacz relację z tego roku.

Po edycji 2022 powstała Fundacja Misja Piernik, a apetyty tylko wzrosły!

Kto za tym wszystkim stoi?

Misja Piernik to przede wszystkim piernikowi Mikołaje. Ludzie, którym chce się poświęcić to co mają najcenniejszego, czyli czas. To dzięki ich pracy, kreatywności i entuzjazmowi możemy rozsyłać uśmiech na całą Polskę!

Inicjatorem akcji i prezesem Fundacji jestem ja, Mateusz Szymik - będzie mi miło jeśli spotkamy się na mateuszszymik.pl albo tutaj! Może zrobimy razem też inne fajne rzeczy?

Przez te 3 lata akcję wspierała masa ludzi - organizacyjnie, logistycznie, medialnie, czy w końcu dzieląc się dobrym słowem. Pozdrawiam ciepło przede wszystkim Sandrę i Annę oraz wszystkich uczestników Piernikowych Wymian!

Statut Fundacji