Zróbmy razem coś fajnego!

1. Przejrzyj Bazę Seniorów i wybierz, komu zechcesz wyczarować uśmiech.

Najlepiej wybrać dwóch lub trzech seniorów, ale czym więcej, tym lepiej - w kupie siła!
Zajrzyj na Piernikowe Inspiracje, żeby zobaczyć jak może wyglądać pakiecik.

Możesz wybrać konkretnych seniorów samemu, albo zaznaczyć opcję, żebyśmy to my przydzielili Ci miejsce, gdzie jest aktualnie największa potrzeba.

2. Dołącz do wydarzenia oraz naszej grupy na FB - dzielimy się tam postępami prac oraz radami.

Masz swój sprawdzony, doskonały przepis? Może Twoje pierniki mają niestworzony kształt albo nieprzyzwoicie grubą warstwę lukru? Podziel się tym na grupie!

3. Przygotuj zapas mąki, lukru i wyobraźni. Upiecz (lub kup) pierniki oraz napisz kartkę - pomysłów i porad szukaj na Piernikowe Inspiracje.

Fantazja mile widziana! Pierniki nie muszą być dziełem sztuki. Ważne, żeby było widać włożone w nie serce. Postaraj się, żeby osoba otwierająca list dostała banana na twarzy. Nie żałuj lukru <3!

Pierniczki są super, ale jeszcze bardziej super są samodzielnie udekorowane kartki i życzenia. Niech Twoja kartka będzie od serca - wrzuć w nią tyle ciepła i radośći, ile tylko możesz. Chcemy, żeby każda obdarowana osoba czuła się wyjątkowo.

Siara z Kilera mawiał: "twardym trzeba być, a nie mientkim", ale zasada ta nie zawsze sprawdza się w przypadku pierników. Miękkie pierniki są dla naszych Seniorów milsze niż te twarde!

Koniecznie zrób zdjęcia z prac - wyślemy je potem do DPSów!

4. Wyślij swoją piernikową przesyłkę na adres Domu Pomocy Społecznej w dniach 12-20 grudnia i trzymaj kciuki za listonoszy

Paczkę możesz dostarczyć też osobiście! Daj nam wcześniej informację, żebyśmy mogli uprzedzić DPS.

Zależy nam, żeby wszystkie Paczki przyszły do DPSów mniej więcej w jednym terminie - 3-5 dni przed Wigilią. Zaplanuj wysyłkę z wyprzedzeniem!

Piernik niekoniecznie może polubić długie podróże. Zapewnij mu komfort papierem do pieczenia lub folią bąbelkową.

Dla każdego seniora przygotuj oddzielną kopertę, a potem zapakuj je w jedną większą przesyłkę, którą wyślesz na adres DPSu

Jeśli boisz się, że Twoje pierniki nie zdążą dojść na czas, nie przejmuj się. Lepiej dostać piernika 2 tygodnie po świętach, czy wcale?

5. Uśmiechnij się, pogratuluj sobie i dojedz resztę pierników! Po Świętach umieścimy relację z placówek.

Pytania i odpowiedzi

> Jak zapakować pierniki?

Przygotuj po jednej kopercie/paczuszce dla każdego seniora. Jeśli Twoim seniorem jest Pani Krystyna, to napisz na kopercie "Dla Pani Krystyny" i do tej koperty włóż kartkę i pierniki. Pakiecik pierniczków możesz też zapakować oddzielnie. Potem wszystko włóż do jednej większej paczki, którą zaadresujesz i wyślesz do DPSu.

> Ile przygotować pierniczków dla jednego seniora?

Pierniki są jak płatki śniegu - wspaniałe i niepowtarzalne, dlatego ciężko podać optymalną liczbę. Kilka symbolicznych, pięknie przyozdobionych pierniczków na pewno wystarczy. Pamiętaj też o kartce z ciepłymi życzeniami, które osłodzą dzień bardziej niż nawet najlepszy lukier!

> Nie dam rady upiec własnych pierników!

Nic nie szkodzi - zapakuj pierniki kupne lub inne słodkości. Najważniejszy jest gest!

> Czy mogę wysłać coś jeszcze oprócz piernika i kartki?

Jak najbardziej! Z naszych tajnych źródeł wiemy, że seniorzy bardzo ucieszą się ze słodkośći i innych uniwersalnych prezentów, takich jak herbata czy kubki!

Nasi Seniorzy bardzo ucieszyli się z pierniczków, które otrzymali dzięki Państwa akcji. Zarówno paczki i kartki z życzeniami są bardzo mile widziane bo gdy już pierniczki zjedzone:-) to pozostaje możliwość ponownego przeczytania życzeń i myśl, że ktoś pamięta. Opiekunowe jednego z DPSów
Organizowana przez Państwa Misja Piernik spotkała się wśród Mieszkańców z bardzo dobrym przyjęciem. Pierniki jak i kartki sprawiły im wielką radość i łzy wzruszenia. Opiekunowe jednego z DPSów