| Mamy odpowiedzi na Twoje pytania!

Jak zapakować pierniki? Przygotuj po jednej kopercie dla każdego seniora. Jeśli Twoim seniorem jest Pani Krystyna, to napisz na kopercie "Dla Pani Krystyny" i do tej koperty włóż kartkę i pierniki. Pakiecik pierniczków możesz też zapakować oddzielnie. Potem wszystko włóż do jednej większej paczki, którą zaadresujesz i wyślesz do DPSu.

Do kiedy mogę wysłać pierniki? Najlepiej, żeby doszły do DPSów do Świąt, ale z drugiej strony - lepiej dostać spóźnionego piernika kilka dni po Świętach, czy wcale?

Ile przygotować pierniczków dla jednego seniora? Pierniki są jak płatki śniegu - wspaniałe i niepowtarzalne, dlatego ciężko podać optymalną liczbę. Kilka symbolicznych pierniczków na pewno wystarczy, ale nic nie stoi a przeszkodzie, żebyś przygotował/a Piernikową Paczkę Żywnościową na cały tydzień! Pamiętaj też o kartce z ciepłymi życzeniami, które osłodzą dzień bardziej niż nawet najlepszy lukier!

Nie dam rady upiec własnych pierników! Nic nie szkodzi - zapakuj pierniki kupne lub inne słodkości. Najważniejszy jest gest!

Czy mogę wysłać coś jeszcze oprócz piernika i kartki? Jak najbardziej! Z naszych tajnych źródeł wiemy, że seniorzy bardzo ucieszą się ze słodkośći i innych uniwersalnych prezentów, takich jak herbata czy kubki!

Kto jest organizatorem akcji? Pomysłodawcą i organizatorem Misji Piernik jestem ja, Mateusz Szymik :)

| Piernikowe Inspiracje

| Jak wziąć udział?

 1. Wybierz seniora z Bazy Seniorów. Baza zostanie otwarta 1 grudnia.
  Najlepiej wybrać dwóch lub trzech seniorów, ale czym więcej, tym lepiej - w kupie siła! Możesz pierniczyć w pojedynkę, z przyjaciółmi, z całą klasą w szkole!
 2. Zgłoś się na Facebooku , pisząc wiadomość na profil Misja Piernik, lub mailem na hej@misjapiernik.pl (ale lepiej na FB!)
  W wiadomości podaj swoje imię, seniorów, których chcesz obdarować, przewidywany czas wysyłki oraz ewentualnie swój zespół. W ciągu kilku godzin dostaniesz potwierdzenie oraz dodatkowe instrukcje!
 3. Dołącz do wydarzenia oraz naszej grupy na FB - dzielimy się tam postępami prac oraz radami.
  Masz swój sprawdzony, doskonały przepis? Może Twoje pierniki mają niestworzony kształt albo nieprzyzwoicie grubą warstwę lukru? Podziel się tym na grupie!
 4. Przygotuj zapas mąki, lukru i wyobraźni. Upiecz (lub kup) pierniki oraz napisz kartkę - pomysłów i porad szukaj na Piernikowe Inspiracje.
  Fantazja mile widziana! Pierniki nie muszą być dziełem sztuki, ale postaraj się, żeby osoba otwierająca list dostała banana na twarzy. Czym więcej lukru, tym lepiej!
  Siara z Kilera mawiał: "twardym trzeba być, a nie mientkim", ale zasada ta nie zawsze sprawdza się w przypadku pierników. Miękkie pierniki są dla naszych Seniorów milsze niż te twarde!
  Niech Twoja kartka będzie od serca - włóż w nią tyle ciepła, ile tylko możesz. Może przygotujesz ją całkiem sam, bez kupowania? Albo dodatkowo ozdobisz?
 5. Wyślij swoją specjalną przesyłkę na adres Domu Opieki Społecznej w dniach 12-20 grudnia i trzymaj kciuki za listonoszy. Zależy nam, żeby wszystkie Paczki przyszły do DPSów mniej więcej w jednym terminie, dlatego ważne, żeby wysyłkę przeprowadzić od 12 do 20 grudnia. Piernik niekoniecznie może polubić długie podróże - zapewnij mu komfort papierem do pieczenia lub folią bąbelkową. Dla każdego seniora przygotuj oddzielną kopertę, a potem zapakuj je w jedną większą przesyłkę, którą wyślesz na adres DPSu Jeśli boisz się, że Twoje pierniki nie zdążą dojść na czas, nie przejmuj się. Lepiej dostać piernika 2 tygodnie po świętach, czy wcale?
 6. Uśmiechnij się, pogratuluj sobie i dojedz resztę pierników!